آشنايي با انواع لوازم آرايش صورت

معرفي بهترين لوازم آرايشي و بهداشتي اصل

آشنايي با انواع لوازم آرايش صورت

۱۶ بازديد

اگرچه محصولات آرايش روزانه به طور مرتب توسط خانم ها استفاده مي شود، اما براي داشتن آرايشي بي عيب و نقص بايد با هر يك از لوازم آرايشي آشنا باشيد. همچنين از نظر اقتصادي با توجه به گراني لوازم آرايشي و وجود برندها و انواع محصولات آرايشي و بهداشتي بهتر است ابتدا با استفاده از انواع لوازم آرايشي آشنا شده و سپس فهرستي از لوازم آرايشي و بهداشتي تهيه كنيد. شما نياز داريد و بر اساس آن خريد كنيد، تا بعداً با يك كيسه پر از لوازم آرايشي كه به آن نياز نداريد نرسيد.

 

محصولات زيبايي و آرايشي انواع مختلفي دارند كه محصولات آرايشي صورت، چشم و ابرو از مهم ترين گزينه ها هستند. در اين مقاله شما را با انواع لوازم آرايش و كاربرد هر كدام آشنا مي كنيم.

 

انواع لوازم آرايش صورت

 

1-كرم پودر

 

كرم پودر چيزي است كه پوست شما را بي عيب و نقص نشان مي دهد. اين محصول رنگ پوست شما را يكدست مي كند و هرگونه لك و تغيير رنگ روي صورت شما را پنهان مي كند.

مهمترين جنبه يك كرم پودر كه بايد در نظر گرفته شود، پوشش عالي آن است.

اگر مي خواهيد پوشش روشن تري داشته باشيد، از مرطوب كننده هاي رنگي استفاده كنيد، اما اگر به پوشش بيشتر علاقه داريد، كرم پودر مايع يا فرم كلاسيك كرم پودر بهترين گزينه براي شماست.

 

 

2-كانسيلر صورت و چشم

 

كانسيلر اغلب براي پوشاندن لكه هاي بيشتر و پوست تيره استفاده مي شود. همچنين مي توان از آن براي روشن كردن قسمت هاي خاصي از صورت و زير چشم استفاده كرد.

كانسيلرها نسبت به كرم پودرها ضخيم تر، جامدتر و پايدارتر هستند و پوشش بيشتري ايجاد مي كنند و به دو دسته كلي كانسيلر زير چشم و كانسيلر صورت تقسيم مي شوند.

 

بهترين كانسيلرهاي صورت و چشم را از فروشگاه شهرمون مشاهده و خريداري كنيد

 

 

3-برنز كننده

 

با توجه به محبوبيت روزافزون پوست هاي برنزه در بين خانم ها در سال هاي اخير، پودرهاي برنزه جايگزين بسيار خوبي براي روش هاي دردسرساز برنزه كردن پوست هستند. به علاوه، با اين روش، هر زمان كه رنگ پوست خود را از دست داديد، تنها كاري كه بايد انجام دهيد اين است كه صورت خود را بشوييد!

برنزرها بعد از فونداسيون و كانسيلر روي پوست زده مي شوند، وظيفه برنزها دادن سايه و رنگ هاي طبيعي به پوست است. در انتخاب برنز كننده سعي كنيد برنزه كننده مناسب رنگ پوست خود را انتخاب كنيد تا رنگ پوست شما پس از استفاده طبيعي به نظر برسد، نه خيلي نارنجي و نه خيلي تيره!!!

 

 

4-كانتورينگ

 

كانتور به معناي سايه زدن است و يك تكنيك آرايشي است كه براي آن لوازم آرايشي خاصي وجود دارد، كانتورينگ براي برجسته كردن و برجسته كردن قسمت‌هاي صورت يا بدن استفاده مي‌شود.

كانتورينگ معمولا در رنگ هاي سرد و گرم رنگ مي شود كه مي توان از آن براي ايجاد يك يا دو سايه تيره تر يا روشن تر از رنگ پوست در نواحي مختلف صورت مانند گونه ها، كناره بيني، حاشيه صورت استفاده كرد. ، فك، نقطه T شكل. (خط روي بيني و بالاي ابرو) كه دوست داريم به صورت برجسته يا ريز نشان داده شود.

 

5-هايلايتر

 

هايلايتر براي ايجاد درخشندگي بيشتر در برخي از قسمت هاي صورت استفاده مي شود و مي توان گفت برعكس برنزه كننده عمل مي كند.

براي اينكه قسمتي از صورت شما بيشتر مورد توجه قرار گيرد، از روشنايي كمي در آن قسمت صورت خود استفاده مي كنيد تا توجه را به برخي از قسمت هاي صورت خود جلب كنيد. براي اين كار تنها چيزي كه نياز داريد يك هايلايتر است.

 

 

6-رژگونه

 

رژگونه وسيله اي است كه براي رنگ و فرم دادن به برخي از قسمت هاي صورت به خصوص گونه ها استفاده مي شود.

براي بسياري از افراد، رژگونه مطلوب ترين گزينه در ليست آرايش آنها است.

وقتي آرايش خاصي نداريد، مي توانيد رنگ طبيعي را روي گونه هاي خود ببينيد. اما پس از استفاده از كرم پودر و كانسيلر براي آرايش صورت خود، اين رنگ طبيعي را مي پوشانيد تا بتوانيد چهره يكنواخت تري براي آرايش خود داشته باشيد.

رژگونه بهترين گزينه براي بازگرداندن رنگ به گونه هاي شماست.

رژگونه ها رنگ هاي مختلفي دارند كه افراد بنا به ذائقه خود از آن استفاده مي كنند، رژگونه ها معمولا به صورت مايع، خميري يا پودري موجود هستند. در اين ميان رژگونه پودري رايج ترين نوع آن است.

 

7-ابرو مدادي

 

مداد ابرو معمولاً مي تواند گزينه خوبي براي رنگ كردن و پركردن ابروهاي شما باشد، تقويت ابروها مي تواند ظاهر كل صورت شما را تغيير دهد، به همين دليل آرايش ابرو يكي از مراحل مهم در آرايش صورت است.

ساده ترين راه براي پركردن و فرم دادن به ابروها، مداد ابرو است.

هنگام استفاده از مداد ابرو مراقب باشيد كه رنگ مدادتان با رنگ ابروهايتان همخواني داشته باشد تا بعد از استفاده جلوه اي طبيعي به ابروهايتان بدهد.

 

8-ريمل ابرو

 

ريمل ابرو براي حفظ فرم ابرو عالي است.

استفاده از ريمل ابرو روشي ساده و موثر براي فرم دادن و پركردن موقت ابروها است، به خصوص براي افرادي كه از ابروهاي كم پشت يا نامرتب رنج مي برند.

 

9-سايه ابرو

 

آخرين گزينه سايه ابرو است.

از سايه ابرو درست مانند مداد ابرو براي پركردن شكاف بين تارها و فرم دادن به ابروها استفاده مي شود.

 

 

10-اسپري ثابت كننده

 

ممكن است پس از استفاده از لوازم آرايشي از خود بپرسيد كه چگونه اين همه لوازم آرايشي روي صورت انسان باقي مي ماند؟ اينجاست كه اسپري هاي ثابت كننده وارد مي شوند.

اين محصول تنها يك هدف دارد: آرايش شما را براي مدت طولاني روي صورتتان نگه دارد و از جابجايي، آب شدن و محو شدن آن جلوگيري كند.

اين محصول زياد استفاده نمي شود اما وقتي صحبت از آرايش غليظ تر و آرايش تخصصي مي شود و همچنين اگر در شرايطي هستيد كه محيط بيش از حد گرم است و صورت شما را عرق مي كند، اسپري فيكس كننده بهترين دوست شماست.

 

11-رژ لب

 

محبوب ترين و در دسترس ترين مورد در ليست لوازم آرايشي زنانه رژ لب است كه استفاده از آن نيز فوق العاده آسان است.

رژ لب براي ايجاد رنگ و بافت به لب ها استفاده مي شود و در انواع مدل هاي مات، براق و ضد آب موجود است.

 

 

2-خط لب

 

خط لب يكي ديگر از ابرقهرمانان آرايش صورت است كه براي فريم كردن و آماده سازي لب ها براي رژگونه شدن استفاده مي شود.

با استفاده از خط لب مي توانيد طرحي عالي براي رژ لب خود ارائه دهيد.

نواحي ناهموار لبه هاي بالا يا پايين لب هاي خود را پر كنيد و آنها را پرتر يا گردتر كنيد. حتي مي توانيد از خط لب به عنوان يك محصول براي برجسته كردن فرم لب هاي خود استفاده كنيد. مهم ترين گزينه اي كه در استفاده از خط لب بايد به آن توجه كنيد اين است كه رنگ خط لبي كه استفاده مي كنيد بايد با رنگ رژ لب شما همخواني داشته باشد.

 

3-پرايمر لب

 

در واقع پرايمرهاي لب دو كار اساسي را براي ما انجام مي دهند:

 

لب ها را آبرساني مي كنند. اين گزينه بسيار مهم است زيرا بسياري از رژلب ها لب هاي شما را خشك مي كنند.

رژ لب شما را براي مدت طولاني حفظ مي كند. بيش از هر قسمت ديگري از صورت شما، لب هاي شما دائما در حال حركت هستند، به اين معني كه رژ لب شما از بين مي رود. پرايمر لب تا جايي كه ممكن است رژ لب شما را طولاني نگه مي دارد و آن را تا حد ممكن پررنگ مي كند.

 

 

4-لاك لب

 

برق لب تقريباً به اندازه رژ لب محبوب نيست، اما هنوز هم ارزش دانستن آن را دارد. در حالي كه رژ لب محصولي است كه مستقيماً روي لب ها قرار مي گيرد، لاك ناخن به داخل لب ها نفوذ مي كند.

مزيت لاك لب اين است كه رنگ لب ها براي مدت طولاني ثابت مي ماند و احتمال كم رنگ شدن آن بسيار كمتر است.

برق لب معمولا به صورت مايع يا ژل فروخته مي شود و لب هاي شما را مرطوب نگه مي دارد.

گزينه هاي رنگ كمتري نسبت به رژ لب هاي معمولي دارد، اما رنگ هاي كلاسيك لب، قرمز، صورتي و هلويي هميشه در دسترس هستند.

جنبه مثبت اين محصول اين است كه آن طعم عجيب رژ لب را ندارد و به دندان هاي شما دست نمي زند تا آنها را لكه دار كند.

 

5-براق كننده لب

 

براق كننده لب پس از رژ لب براي درخشندگي به لب ها استفاده مي شود. برق لب انواع مختلفي دارد كه برخي از آنها طعم دار هستند.

نقطه ضعف برق لب اين است كه چسبنده است و ممكن است موهاي شما به آن بچسبد.

اگر مي توانيد از باد دور بمانيد، براق كننده لب يك پايان فوق العاده براي لب هاي شماست.

 

1-سايه چشم

 

سايه چشم يكي از لوازم آرايشي مورد استفاده براي چشم است، اين محصول به صورت پودر يا كرم رنگي است كه براي برجسته كردن برخي از نواحي چشم، معمولا روي (بالا) پلك ها و زير ابروها استفاده مي شود.

اين معمولاً با طيف وسيعي از برس هاي سايه چشم اعمال مي شود. زيبايي چشم ها را مي توان با استفاده از سايه چشم چند برابر كرد.

با سايه چشم مي توان به هر چشم عمق و بعد خاصي داد كه با تنوع رنگ در سايه چشم جذابيت چشم ها را افزايش مي دهد به طوري كه چشم هاي كوچك بزرگتر و چشم هاي درشت جذاب تر و گيراتر به نظر مي رسند. .

سايه چشم در انواع پودري، مايع، اكليلي، مدادي و كرمي است و سايه پودري رايج ترين نوع در بين سايه ها مي باشد.

 

2-خط چشم

 

خط چشم يكي از لوازم آرايشي قابل استفاده براي چشم است كه براي زيبايي و فرم دادن به چشم استفاده مي شود.

خط چشم در انواع مدادي، مايع، ژلي و پودري موجود است كه هر فردي با توجه به سليقه و مهارت خود از آن استفاده مي كند. خط چشم هاي مدادي جزو رايج ترين انواع هستند و بهترين گزينه براي افراد مبتدي هستند.

شايد استفاده از خط چشم كمي سخت باشد اما مشكلي نيست، با يك خط چشم مدادي و كمي تمرين مي توانيد به راحتي خط چشم مورد نظر خود را بكشيد.

درست است كه تسلط بر آن كمي زمان مي برد، اما در عوض به اين فكر كنيد كه يك خط چشم ساده چقدر مي تواند به زيبايي چشمان شما بيافزايد.

 

 

3-ريمل

 

ريمل يكي ديگر از لوازم آرايش مورد علاقه ما است، اين يك نرم كننده مژه است و مي توان از آن براي بلندتر، پرپشت تر و تيره تر به نظر رسيدن مژه ها استفاده كرد.

ريمل ها در رنگ هاي مختلف موجود هستند و معمولا به صورت مايع به فروش مي رسند.

براي اينكه آرايش افرادي كه مستعد آلرژي يا پارگي ناگهاني هستند به هم نريزد، فرمول هاي ضد آب اين محصول نيز موجود است.

ريمل مي‌تواند مژه‌هاي شما را بسيار بلندتر نشان دهد، از نظر حجم، يك ريمل خوب مي‌تواند مژه‌هاي شما را پرتر نشان دهد و از نظر رنگ، به وضوح مژه‌هاي شما را تيره‌تر مي‌كند.

 

4-فر كننده مژه

 

اكستنشن مژه يكي از انواع لوازم آرايشي چشم است كه براي فرم دادن به مژه ها استفاده مي شود. در واقع فر مژه ابزاري مكانيكي براي ايجاد انحناي بيشتر بر روي مژه ها است.

اين دستگاه ممكن است در نگاه اول كمي ترسناك به نظر برسد. اما اگر به درستي از آن استفاده كنيد مشكلي براي شما ايجاد نمي شود. شما بايد مطمئن شويد كه از آن به درستي استفاده مي كنيد در غير اين صورت ممكن است مژه هاي خود را در حين استفاده از آن كوتاه كنيد.

قبل از شروع استفاده از آن، حتماً آموزشي را ببينيد كه حاوي نكات و ترفندهايي در مورد نحوه استفاده صحيح از آن است.

 

دسته هاي كيبورد خود را همانطور كه معمولاً انجام مي دهيد در دستان خود بگيريد.

فر مژه را باز كنيد و به مژه بالايي بياوريد، بررسي كنيد كه نوار دقيقا بالاي ريشه مژه باشد. همچنين بررسي كنيد كه آيا تمام مژه ها داخل فريم هستند يا خير.

ابزار خود را عمود بر زمين نگه داريد و سطح منحني آن رو به بيرون باشد.

فر مژه را با دقت روي مژه ها ببنديد و به آرامي و با نيروي نرم فشار وارد كنيد.

حالا مژه را بالا بياوريد تا انحناي مژه با منحني خط مژه شما هماهنگ شود. به آرامي دسته هاي انبردست را فشار دهيد و ابزار را براي چند ثانيه بدون پلك زدن در آنجا نگه داريد.

فر مژه را از ريشه مژه ها با فشار و ضربات با همان ريتم حركت دهيد تا به نوك مژه ها برسيد.

فرم را دور از چشم خود نگه داريد.

آشنايي با لوازم آرايش به شما اين امكان را مي دهد كه بهترين و حرفه اي ترين آرايش را انجام دهيد و در مجالس خود زيباتر شويد.

تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در مونوبلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.